Devren Anaokulu Danışmanlığı

Devren Anaokulu Danışmanlığı Nedir

Bir anaokulu açmak isteyip, prosedürlerle ve kurulum süreçleriyle uğraşmaktansa devreden bir anaokulu almak mantıklı gelebilir. Bu nedenle devren anaokulu kurma fikri ortaya çıkar.

Devren anaokulu açarken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Okul Danışmanlığı Hizmetleri olarak, devren anaokulu açmak isteyenler için vermiş olduğumuz devren anaokulu danışmanlığı hizmetiyle yatırımınızı güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Devredecek anaokulunun incelenmesi sonucunda, hazırladığımız raporla bu yerin uygun olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olacak ve işinizi geliştirebilme şansına sahip olacaksınız.

Hangi şartlarda alacağınız, pazarlık opsiyonları, geliştirme ve kazanma seçeneklerinin her birisine sahip olacak ve yeni işinizde başarılara ulaşabileceksiniz.

Devren Anaokulu Danışmanlığında Neler Yapıyoruz.

Keşif
Anaokulu Analizi
Keşif ve Analiz Raporu
Maliyet Belirleme
Anaokulu Revize Çalışmaları
Devir İşlemleri

Devren Anaokulu Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Devren anaokulu ya da kreş açma düşünceniz olduğu anda;

 • İhtiyaçlarınızı net bir şekilde ortaya çıkarın.
 • Neden devren anaokulu aldığınızı düşünün
 • Devreden anaokulunun ücretini, ne kadar zamanda geri alabileceğinizi belirleyin
 • Personeliyle tanışın
 • Çevrede, devreden anaokulu  ile ilgili yorumları dinleyin.
 • Devren anaokulunun istediği rakam ile içeride gördüklerinizi karşılaştırın.
 • İçerideki çocuk sayısını mutlaka öğrenin.
 • Kira ve diğer giderler hakkında bilgi alın.
 • Mümkünse kiraya verenle bir görüşme sağlayın.
 • İçeride tadilat gerektiren husus varmı inceleyin,
 • Malzemeleri inceleyin değiştirilmesi gerekenleri not edin.
 • Devren anaokulu ya da kreşi işletme ile mi devredecek yoksa sadece ruhsat devri mi olacak, öğrenin.
 • Karar vermişseniz mutlaka anaokulu içinde tüm alanları fotoğraflayın veya yazıya dökün.

Devren Anaokulu Sık Sorulan Sorular

Devren anaokulu almak, sektöre hızlı bir giriş yapmak ve kurulum sürecini kısaltması bakımından son derece uygundur. Bu açıdan değerlendirdiğimizde devren anaokulu almak mantıklıdır.

Bir anaokulu devir süreci başladığında, kurucular o ana kadar harcadıkları rakamları baz alarak değerlendirme yaparlar. Bir standart varmı ? elbette yoktur. Kuruluş için harcadığı rakamları tekrar geri alıp zararın neresinden dönersem kardır düşüncesi yoğun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Önce devreden anaokulu hakkında bilgi toplayın. Görüşmelerinizi gerçekleştirin.

Personelin ne kadar süredir çalıştığını öğrenin,

İşletme gelir gider kalemlerini, varsa bilançoyu inceleyin,

Öğrenci sayısını inceleyin, resmi ve gayrı resmi sonuçlara bakın.

Kullanılan malzemelerin sağlamlığını kontrol edin

Devir aldığınız anaokulunda başarılı olabilmenin kıstasları elbette vardır. 30 kapasiteli bir anaokulu da olsa 200 kapasiteli de olsa başarı yada başarısızlık size bağlıdır.

Başarılı olabilmek için bir iş planı hazırlayın. Hedef kitlenizi iyi belirleyin. Kısa ve uzun vadeli planlamalar oluşturup bunlara ulaşabilmek için gerekli olan alt yapı araştırmasını yapın. Planınızdan asla taviz vermeyin ve işinizi tutkuyla yapın.

Devreden bir anoakulunun başarısızlığı ya da başarılı olabildiğinin ölçütleri vardır. Şöyle ki kimileri 20 öğrenciyle zarar ederken, kimileri de 20 öğrenciyle sürdürülebilir bir yapı oluşturmuş olabilirler.

İşletme yönetimi farklı bir konudur. Devreden her anaokulunun başarısız olduğunu söyleyemeyiz. Başarılı anaokulları ve kreşler de, bazen elde olmayan sebeplerle devir işlemi gerçekleştirebilirler.

Burada en önemli husus ben bu anaokulunu aldıktan sonra nasıl devam ettireceğim olmalıdır.

Anaokulu devraldığınızda genel durum değerlendirmesi yapın. Velilerle tanışma toplantısı organize edin. Velilerin beklentilerini iyi dinleyin.

Personelinizle birlikte yemekli bir organizasyon yapın. ( Patronu tanısınlar, aynı zamanda size yakın olma konusunda çok iyi bir adım atmış olursunuz.) Onların istek ve beklentilerini dinleyin, Eksikliklerin tamamını not alın.

Tüm bunların ışığında kendi işletme modelinizi geliştirin ve eskiden kalma tüm herşeyi yok edin. Yeni bir imaj oluşturun.

Çok Önemli hususlardan biri de işletme devirleridir. Eğer bir anaokulu alacaksanız ve işletmesiyle birlikte devir alıyorsanız, şirketin borç durumunu sorgulamayı ihmal etmeyin.

Bir anaokulu devir alıyorsanız, mümkünse sadece ruhsat devri isteyin. Tavsiyemiz işletme devrine girmemeniz yönünde olacaktır.

Çünkü işletmenin geçmişten gelen ya da gelecek olan tüm borçlarından da sorumlu olacaksınız.

Devren Anaokulu Danışmanlığı Almak İstiyorum

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.